Kostka brukowa i granitowa – jaką najlepiej wybrać?

Przy realizacji inwestycji, zakładającej zbudowanie podjazdów, chodników czy alejek, zarówno w ogrodach, parkach, jak i innych obiektach, często pojawia się pytanie o surowiec, jaki powinien być zastosowany. Do najczęściej wybieranych należą kostka brukowa i granitowa. Oba te materiały mają swoje wady i zalety. Dlatego powinno się je rozpatrzyć indywidualnie, zarówno pod kątem wielkości inwestycji, jak i posiadanego budżetu.

Cechy kostki brukowej

Aby podjąć decyzję, który z tych surowców będzie lepszy, trzeba przyjrzeć się im lepiej. Klasyczna kostka brukowa ma dziś wiele najróżniejszych oblicz. Dzięki temu doskonale nadaje się do wykończenia ogrodu czy miejskiej zieleni w oryginalny i atrakcyjny sposób. Ważny jest też fakt, że stanowi względnie tanią alternatywę dla naturalnego kamienia. Ponadto w ramach tego samego materiału różnice w cenach bywają naprawdę duże. Dodatkowo można przebierać zarówno między kształtami, jak i barwami kostek brukowych. Bardzo szybko się ją również układa. Z drugiej strony należy uświadomić sobie, że naturalny kamień, jakim jest granit, zawsze będzie znacznie trwalszy.

Cechy kostki granitowej

Od setek lat kostka granitowa znajdowała zastosowanie jako materiał do tworzenia bruków. Dla wielu osób wybór tego surowca stanowi naturalne następstwo podjęcia decyzji o ułożeniu ścieżek czy podjazdów. Co zyskuje się wraz z tym materiałem? Inwestycję trwałą przez lata. Dodatkowo naturalny kamień gwarantuje niepowtarzalną i ponadczasową elegancję. Ogromną zaletą tego surowca jest jego wytrzymałość, zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i mechaniczne. Czas zaś go uszlachetnia. Zasadniczo jedyną wadę w tym przypadku stanowi cena kostki granitowej.

Warto postawić na najlepszych fachowców

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na jedno rozwiązanie, czy na drugie – zawsze należy powierzyć zadanie wykonania takiej inwestycji specjalistom. To szczególnie ważne, jeśli w grę wchodzi kostka granitowa. Kamień ten jest trudniejszy w ułożeniu, więc zbudowanie efektownego podjazdu czy dróżek z tego surowca wymaga odpowiednich umiejętności i narzędzi.

Tymi zaś dysponują nasi fachowcy. Działając w Częstochowie i okolicach, gwarantujemy perfekcyjne wykonanie inwestycji, niezależnie od tego, czy Państwa wybór padł na kostkę brukową, czy naturalny kamień. Mamy wiedzę, doświadczenie i umiejętności, pozwalające nam uzyskać najlepsze rezultaty. Dbamy również o to, aby czas realizacji zlecenia, nawet najtrudniejszego, był jak najkrótszy. Chętnie podejmujemy się oryginalnych i bardziej wymagających zadań. Co więcej – oferujemy wykonanie alejek i podjazdów z wykorzystaniem surowca od klienta lub własnego.